Unge Venstres sommerleir 2016 - program

Program


Lørdag 16. juli

12.00: Registrering v/sekretariatet

14.00: Åpning av leieren v/Tord Hustveit, leder av Unge Venstre

14.30: Presentasjon av folk i sentrale verv

14.45: Praktisk informasjon og bli kjent

15.30: Pause

16.00: Norge i verden etter det vestlige hegemoni v/Øyvind Eggen

17.00: Parallellsesjoner:

  • Kvifor fungerer ikkje norsk språkpolitikk i praksis? v/Norsk Målungdom

  • Barns rettigheter v/PRESS

  • Studentpolitikk v/Liberale Studenter

  • ENG: How to use 30 billion best? - Norway and aid v/Øyvind Eggen

18.00: Middag

19.00: X-trem natursti

22.00: Brettspillkveld


Søndag 17. juli

08.00: Morgengym

09.00: Frokost

10.00: Skoleringer:

  • Ny i debatt m/Anna Dåsnes

  • Hvordan bli best i debatt m/Kevin Johnsen

  • Kampanjeakademiet m/kampanjeutvalget

  • Hvordan bli en cash money hero m/generealsekretærene

  • ENG: Workshop: International politics m/Internasjonalt utvalg

11.00: Prinser og prinsesser, prinsipper og presidenter v/Kjetil Alstadheim

12.00: Parallellsesjoner:

  • Norsk utviklingspolitikk frem mot 2050 v/Nikolai Hegertun

  • Fengselsstraff er et svik mot samfunnet v/Juss-Buss

  • ENG: Egyptian Politics Under Military Rule v/Kirolos Nathan

13.00-17.00: Lunsj og SIESTA Beachday m/volleyballturnering, bading og mer

17.00: Bush, Blair and Iraq: What went wrong? v/Sofie Høgestøl

18.00: Middag

19.45: Kulturell aften

22.00: Bålkos


Mandag 18. juli

08.00: Morgengym

09.00: Frokost

10.00: Det nye arbeidslivet og delingsøkonomien v/Sveinung Rotevatn

11.00: Skoleringer:

  • Bannermaling m/Tiril Eid Barland

  • Verveskolering m/Maria Lie og Lars Brandsås

  • Workshop: Kunnskapspolitikk v/Benedicte Røvik

  • Lokallagsledersamling m/Sondre Hansmark Persen og Elise K. Jensen

  • ENG: The international liberal Youth movement v/Tone Bjørndal

12.00: Parallellsesjoner:

  • Norden som forbundsstat – utopi eller realistisk mulighet v/Foreningen Norden

  • Hva har liberale egentlig til felles med kristendemokrater? v/Erik Lunde

  • Skatteparadis og Panama Papers - et innblikk i den globale hemmeligholdsindustrien v/Tax Justice Network - Norge

  • ENG: Norwegian politcs v/Sveinung Rotevatn

13.00: Lunsj og SIESTA Med blant annet vannballonkrig og “Hvordan strikke EU-sokker?”

14:00: ENG: Conflict game v/Folk og Forsvar (engelsk, maks 30 deltakere)

16.00: Ulikhet: Arbeidsløshet og migrasjon v/Kaia Storvik

17.00: Parallellsesjoner:

  • Psykisk helse v/Ketil Kjenseth

  • Dødshjelp, den ultimate livshjelp v/Foreningen retten til en verdig død

  • Lønner innvandring seg? Økonomiske konsekvenser av høy innvandring v/Haakon Riekeles

18.00: Middag

19.00: Kveldsforedrag: Kommunen - ei krise på Noregs rumpe? v/Jens Kihl

20.00: Quiz

21.30: Gaming og karaoke-night


Tirsdag 19. juli

08.00: Morgengym

09.00: Frokost

10.00: Hvordan følger vi opp Paris-avtale v/Ola Elvestuen

11.00: Skoleringer

  • Økonomisk politikk på 1-2-3 m/Haakon Riekeles

  • Grafisk skolering m/grafisk utvalg

  • Kampanjeakademiet m/kampanjeutvalget

  • Workshop om politisk plattform m/Tord Hustveit

  • Folkevalgtsamling m/Peder Lofnes Hauge

  • ENG: Debate training

12.00: Skoleringer:

  • Hvordan være best i skoledebatt m/Tor Frøytvedt Dahl

  • Hvordan vinne debattkonkurransen m/Peder Lofnes Hauge

  • Verveskolering m/Vilde Ystmark og Grunde Kreken Almeland

  • Workshop: Klima- og miljøpolitikk m/Audun Gotaas Bonde

  • ENG: The ongoing struggle in the mena-region and the refugee crises v/Ahmad Al Rachwani

13.00: Lunsj og SIESTA Innledende runder i fotballturneringen

16.00: Parallellsesjoner:

  • Betzy Kjelsberg – kvinneaktivist og venstrepolitikar for meir enn 100 år sia v/Magnhild Folkvord

  • Et arealnøytralt Norge – WTF? - om status for norsk naturmangfold v/SABIMA

  • ENG: Western Sahara: First hand impressions from Africa's last colony v/The Norwegian Support Comittee for Western Sahara

17.00: Den norske modellen v/Kristin Clemet

18.00: Middag

19.00: Presentasjon av kandidater til sentrale verv

20.00: Debattkonkurranse

22.00: Kahoot and chill


Onsdag 20. juli

08.00: Morgengym

09.00: Frokost

10.00: Parallellsesjoner:

  • Fremtidens skole v/Elevorganisasjonen

  • EU på 1-2-3 v/Europeisk Ungdom

  • Natur og Ungdom

  • ENG: Students at Risk v/SAIH

11.00: Venstre utgjør forskjellen v/Trine Skei Grande

12.00: Familiepolitikk og likestilling v/Mathilde Fasting

13.00: Lunsj og SIESTA Sluttspill i fotballturneringen Speed-dating m/Trine

16.00: Rus er for farlig til å ikke legaliseres v/Aksel Braanen Sterri

17.00: EU After Brexit – Noxit? v/Paal Frisvold

18.00: Middag

20.00: EurUVision

23.00: Bålkos


Torsdag 21. juli

08.00: Morgengym

09.00: Frokost

10.00: Rydding og utsjekk

11.00: Den gylne mellomveien: Venstres forhold til Arbeiderpartiet og FrP v/Odd Einar Dørum

12.30 Avreise